Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi, bir diğer deyişle Nöroşirürji, merkezi ve periferal sinir sistemi bozukluklarının mekanik müdahale yoluyla tedavisini yapan bir cerrahi uzmanlık dalıdır. Bu dalda uzmanlık alan tıp doktorlarına da Nöroşirürjiyen denmektedir. Bu uzmanlık eğitiminin sonrasında daha üst ihtisas dalları olarak spinal, fonksiyonel, tümör, vasküler, pediatrik nöroşirürji gibi dalları da vardır.
Tıbbın en cok dikkat ve tecrübe isteyen dalı sayılır. Bu durum, kliniklerde; yüksek teknoloji, bilimsellik ve deneyimli bir ekiple çalışmayı zorunlu kılmaktadır.
Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi yani Nöroşirürji günümüz tıbbının dinamik ve sürekli gelişen alanlarından birisidir. Bu alandaki yeniliklerin ve ileri teknolojinin referans kliniklerinden biri olan Özel Erciyes Hastaneleri Nöroşirürji Kliniği, gerek beyin gerek omurilik ve gerekse de sinir cerrahisi konularında alanında kaliteli, deneyimli ve özellikli tanı ve tedavi hizmeti sağlamaktadır.
Uluslararası düzeyde üniversitelerde eğitimlerini tamamlamış, en seçkin hastanelerde görev almış akademisyen hekimlerden kurulmuş olan ekibimiz, özel eğitim görmüş hemşire, teknisyen, fizyoterapist ve diğer çalışanlarımız ile, olası durumlara en hızlı ve en doğru şekilde müdahale edebilmektedir.
Hastanemizde özellikli beyin ameliyatları da dahil olmak üzere tüm beyin, omurilik ve sinir ameliyatlarının yapılabilmesi için gelişmiş teknik alt yapı ve donanım mevcuttur. Nöroşirürji bölümümüz; tüm dahili bölümler ve yoğun bakımın tam bir koordinasyonu ile çalışmaktadır. Kliniğimize 24 saat acil şartlar altında dahi başvuran hastalarımıza anında müdahale edilebilmekte ve tüm Nöroşirürji ameliyatları yapılabilmektedir.
Ameliyat odalarındaki monitörlerden gerekirse yoğun bakımdaki hasta verileri de izlenebilmektedir. Ameliyathanelerde monte edilmiş özel kameralar vasıtasıyla yapılan özellikli ameliyatlar kapalı devre ile konferans salonundan, internet bağlantısı ile dünyanın herhangi bir merkezinden izlenebilmektedir.
Copyright © 2020 Özel Erciyes Hastanesi - Bütün Hakları Saklıdır. | Powered By:Toy Medya